رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی : ارتش در صحنه و آماده انجام مأموریت است آمادگی‌ها را تا سر حد نیاز افزایش دهید

سود سهام عدالت اسفندماه به حساب مشمولان واریز می شود

تاریخ نگارش : شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۸

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: سود سهام عدالت از اوایل اسفند به حساب مردم واریز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، علیرضا صالح در گفتگو با شبکه خبر درباره میزان سود واریزی به حساب مشمولان گفت: رقم دقیق این سود فعلا مشخص نیست و باید در ابتدا سود مدنظر از شرکت‌ها دریافت و سپس به حسابِ دارندگان سهم واریز شود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی اضافه کرد: برای مشخص شدن اینکه چه میزان سود سهام به مردم تعلق می‌گیرد باید تا ماه بهمن صبر کرد، اما به طور حتم در اسفندماه سود در نظر گرفته شده برای مشمولان سهام عدالت به حساب آنها واریز می‌شود.

وی ادامه داد: سود‌هایی که از سوی شرکت‌ها در اختیار ما قرار می‌گیرد برای مردم است؛ بنابراین هر میزان سود به حساب سازمان خصوصی سازی واریز شود تا رقم آخر به مردم پرداخت خواهیم کرد.

صالح در پاسخ پرسشی مبنی بر اینکه در ابتدا قرار بود سود سهام عدالت در ماه آذر به حساب مشمولان پرداخت شود، در حالی که زمان تعیین شده عقب افتاده است، گفت: طبق قانون شرکت‌ها هشت ماه فرصت دارند تا سود خود را در اختیار ما قرار دهند و با توجه به اینکه مجامع آن‌ها در تیرماه برگزار شد تا پایان بهمن فرصت دارند که سود سهام عدالت را به حساب سازمان خصوصی سازی  واریز کنند.

وی با بیان اینکه سهام عدالت تا آبان سال ۹۹ آزادسازی می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد افزود: یکی از اهداف اصل ۴۴ قانون اساسی، تشویق مردم برای سرمایه‌گذاری در بورس است که امیدواریم این امر هرچه زودتر با آزادسازی سهام عدالت، محقق شود.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی همچنین گفت: در حال حاضر برگه های عضویت سهامداری ملاک بهره مندی مشمولین طرح توزیع سهام عدالت نمی باشد، چرا که امکان دارد در فرآیند تکمیل، ثبت نام نهایی دارندگان این برگه ها انجام نشده باشد. بر این اساس فعلا برگه ای تحت عنوان برگ سهامداری به مشمولین نهایی تهیه و ارائه داده نشده است و این برگه ها قابل خرید و فروش و انتقال به غیر  نمی باشند.

بازدید : 2158 نفر