بیانات مقام معظم رهبری در دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی: مهم‌ترین کاری که دشمن میخواهد بکند تصویرسازی غلط از وضع کشور است.

وزارت اقتصاد در حال پيش‌بيني دهك و تهيه سهام عدالت

تاریخ نگارش : دوشنبه ۱۳۹۳/۶/۱۰

معاون فرهنگي اجتماعي وزارت كار با بيان اينكه وزارت اقتصاد در حال پيش‌بيني دهك و نيز تعداد سهام براي واگذاري به كارگران است گفت: نظام‌نامه ثبت‌نام و شناسايي اين موضوع تبيين شده و در آينده‌اي نزديك به مرحله اجرا خواهد رسيد.

مجتبي زارعي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص اقدامات انجام شده براي واگذاري سهام عدالت به كارگران اظهار داشت: اين موضوع فراتر از آن است كه متوجه يك دستگاه خاص باشد و وزارتخانه‌هاي كار، اقتصاد و دارايي،‌ كشاورزي و برخي سازمان‌ها و همچنين تشكل‌هاي كارگري در اين موضوع دخيل هستند.

وي ادامه داد: با توجه به پيش‌بيني‌ها تصور مي‌شود براي واگذاري اين سهام يك دهك يعني 3 الي 4 ميليون نفر بايد در نظر گرفته شود.

معاون وزير كار تاكيد كرد: قبل از اينكه مرحله ثبت‌نام از كارگران فصلي و ساختماني شروع شود نياز است كه پشتيباني در خصوص تامين سهام كافي براي واگذاري از سوي وزارت اقتصاد و دارايي انجام شود.

معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت كار با بيان اينكه زنان كارگر سرپرست خانوار تحت پوشش كميته امداد تاكنون سهام عدالت دريافت كرده‌اند گفت: در حقيقت واگذاري سهام به كارگران ساختماني دومين مرحله واگذاري محسوب مي‌شود كه مباحث آن در حال پيگيري است.

معاون وزير كار با اشاره به دو رويكرد واگذاري سهام به كارگران تصريح كرد: واگذاري سهام ترجيحي و سهام عدالت در دستور كار اين وزارتخانه است و كارگراني كه از سهام ترجيحي استفاده مي‌كنند مشمول سهام عدالت نخواهند شد.

زارعي ادامه داد: وزارت كار و امور اجتماعي طي سالهاي اخير تلاش‌هاي خوبي براي واگذاري سهام به كارگران انجام داده كه در حال حاضر دولت و شخص رئيس جمهور بر اين موضوع تاكيد دارد.

وي با اشاره به تهيه نظام‌نامه جامع الاطراف براي واگذاري سهام عدالت كارگران گفت: اين موضوع در حقيقت برنامه‌اي براي شناسايي و ثبت‌نام دقيق كارگران مشمول است كه در همين راستا كميته‌هاي استاني با حضور اعضاي دولتي و صنفي كارگري تشكيل شده است.

به گفته معاون وزير كار و امور اجتماعي مراحل اوليه شناسايي ثبت‌نام و راه‌اندازي سايت انجام شده و در حال حاضر سازمان خصوصي و دبيرخانه واگذاري سهام عدالت مشغول برآورد تعداد سهام براي كارگران هستند.

زارعي خاطرنشان كرد: فرآيند آغاز اجراي واگذاري سهام به كارگران طي مراسمي با حضور وزيران كار و امور اجتماعي و اقتصاد و دارايي در آينده‌اي نزديك برگزار خواهد شد.

بازدید : 45532 نفر