حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با صدور ابلاغیه‌ای با درخواست رییس‌جمهور برای آزادسازی سهام عدالت موافقت فرمودند.

بیش از ۷۰ درصد از کارکنان شرکتهای تعاونی سهام عدالت با دریافت حقوق معوقه خود، تسویه حساب نموده اند

تاریخ نگارش : چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱

مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی سازی گفت: در حال حاضر حدود ۷۰ درصد از کارکنان شرکت های تعاونی سهام عدالت ضمن دریافت وجوه خود تعهد نامه را امضا کرده و تسویه حساب نموده اند و ۳۰ درصد باقی مانده نیز از مراجعه و دریافت مبالغ تخصیصی خودداری کرده‌اند

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی،مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی سازی در گفتگو با رادیو گفتگو در مورد آخرین وضعیت شرکتهای تعاونی سهام عدالت گفت: شرکتهای تعاونی سهام عدالت شهرستانها در آغاز طرح توزیع سهام عدالت به عنوان یکی از بازوهای اجرایی طرح کمک شایانی در شناسایی و ثبت نام مشمولین سهام عدالت کرده اند. اما در راستای تحقق دولت الکترونیک، سازمان خصوصی سازی سامانه الکترونیکی ساماندهی سهام عدالت را راه‌اندازی کرده و تمامی مشمولین سهام عدالت می توانند به راحتی و از طریق بستر اینترنتی کلیه خدمات و اطلاعات مربوط به سهام عدالت را دریافت کنند.

اسمعیل مختاری دولت آبادی افزود: از سال ۱۳۹۵ سهام عدالت در بستر الکترونیکی ارائه خدمات می کند و کلیه عملیات ثبت اطلاعات، رویت صورتحساب، دریافت شبا و سایر اقدامات از طریق سامانه انجام شده و عملا نیازی به ایفای نقش شرکت های تعاونی سهام عدالت نیست.

وی ادامه داد: با وجود این امر سازمان خصوصی‌سازی و دولت در دو مرحله بودجه هایی را برای پرداخت به کارکنان شرکتهای تعاونی سهام عدالت اختصاص داده اند.

دولت آبادی گفت: حدود ۳ سال پیش مبلغ ۳۷ میلیارد تومان و اخیراً مبلغ ۲۵ میلیارد تومان دولت تصویب کرده که به این عزیزان پرداخت شود. البته در مرحله دوم مقرر شده که این عزیزان باید یک تعهدنامه را امضا کرده و تسویه حساب کنند که بر اساس چارچوب تعیین شده، در حال حاضر حدود ۷۰ درصد از کارکنان شرکت های تعاونی سهام عدالت ضمن دریافت وجوه خود تعهد نامه را امضا کرده و تسویه حساب کامل و قطع رابطه کاری با سهام عدالت نموده اند و ۳۰ درصد باقی مانده نیز از مراجعه و دریافت مبالغ تخصیصی خودداری کرده‌اند که در صورت مراجعه، با این عزیزان نیز تسویه حساب خواهد شد.

 وی اضافه کرد: مبنای تعیین رقم پرداختی به کارکنان شرکت‌های تعاونی بر اساس چارچوب تعیین شده بود و مبلغ ۲۵ میلیارد تومان تصویب شده دقیقا بین تمامی افراد ذینفع تقسیم و توزیع خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی سازی آرزو و اظهار امیدواری کرد که به زودی مجلس شورای اسلامی لایحه پیشنهادی سهام عدالت را در صحن علنی مجلس مطرح و تصویب نماید تا به واسطه آن وضعیت شرکت‌های تعاونی سهام عدالت دقیقا تعیین تکلیف گردد. 

آقای مختاری دولت آبادی در پایان اشاره کرد : شرکت‌های تعاونی سهام عدالت قانونا غیردولتی محسوب شده و دولتی نیستند و اینکه این عزیزان از سازمان خصوصی‌سازی درخواست اشتغال دارند این موضوع از عهده این سازمان خارج بوده و تامین این خواسته در اختیار سازمان خصوصی‌سازی نمی باشد.

بازدید : 447 نفر